Nasze Usługi

Zachęcamy do zapoznania się z naszą szeroką ofertą

Chłodnictwo

W naszej bogatej ofercie znajdują się również kompletne komory i całe instalacje chłodnicze. Nasza praca składa się z kilku ważnych kroków: począwszy od rozpoznania oczekiwań klienta, stworzenia projektu, doboru odpowiednich materiałów, rozruchu gotowego systemu kończąc na ewentualnym serwisie.

 

Od czego rozpoczynamy wykonanie instalacji chłodniczej?

Chcąc stworzyć jak najlepszą koncepcję, współpracę zaczynamy od zapoznania się z oczekiwaniami klienta. Następnie dokładnie określamy miejsce montażu oraz zapotrzebowanie systemu na energię elektryczną. Kolejnym krokiem jest opracowanie precyzyjnego kosztorysu oraz przygotowanie niezbędnej dokumentacji prawnej.

Zwracamy szczególną uwagę na to, by każda wykonana przez nas instalacja i komora chłodnicza składała się z solidnych materiałów. Z ofert najbardziej znanych i zaufanych firm na rynku wybieramy doskonałej jakości mocowania, rury, otuliny oraz inne niezbędne części. Pozyskujemy podzespoły wyłącznie najlepszych producentów, by zapewnić doskonałą wydajność wykonanego przez nas systemu. Kolejnym krokiem jest określenie optymalnego ustawienia urządzeń w projekcie, takich jak: agregaty sprężarkowe i skraplające, wymienniki ciepła czy skrzynie rozdzielcze.

 

Jak wygląda montaż instalacji lub komory chłodniczej?

Po zatwierdzeniu projektu przez klienta nasz wykwalifikowany zespół fachowców przystępuje do przewiezienia materiałów oraz montażu zaprojektowanego systemu w wyznaczonym miejscu. Następnie badamy jego szczelność, wykonujemy niezbędne próby oraz rozruch. Równocześnie tworzymy zapis wykonywanych pomiarów. Istotną rzeczą jest przeszkolenie personelu klienta korzystającego z nowej instalacji chłodniczej dla zachowania obowiązujących norm bezpieczeństwa w pracy.

Jeśli klient wyraża taką chęć, wykonana przez nas komora może przechodzić okresowe kontrole techniczne, aby zapobiec nieprawidłowej eksploatacji czy ewentualnym usterkom. Sprawdzimy szczelność, prawidłowość działania elektryki oraz pozostałe istotne rzeczy, które wpływają na jakość jej działania. W razie wystąpienia awarii prowadzimy również serwis tych komór.